RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Szkolenie trenerów

20.12.2010

Choć choroba zatrzymała we Francji słynnego Jean-Claude'a Skrelę to piątkowo-sobotnie zajęcia prowadzone w Warszawie przez trenera reprezentacji Tomasza Putrę z użyciem materiałów przygotowanych przez Francuską Federację Rugby zgromadziły ponad 40 trenerów, którzy dzięki udziałowi w zajęciach przedłużyli ważność licencji trenerskich.

Spośród klubow Ekstraligi zabrakło niestety przedstawicieli gdyńskiej Arki i sopockiego Ogniwa, a nie były też reprezentowane trzy kluby I ligowe: RC Koszalin, Czarni Pruszcz Gdański i WMPD PUDiZ Olsztyn. Pewnym wytłumaczeniem mogą być trudne warunki atmosferyczne, ale brak chęci do podnoszenia kwalifikacji i samodoskonalenia naszej kadry trenerskiej ma także prawdopodobnie inne podłoże.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone na obiektach warszawskiej AWF, z udziałem czołowych polskich arbitrów - Grzegorza Michalika i Kacpra Michałkiewicza, zaowocowały jednak sporą aktywnością naszych szkoleniowców i pozostaje mieć nadzieję, że przyniosą wiele spostrzeżeń wykorzystywanych w procesie treningowym.

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

PZR
  • PZR
  • Warszawa, PL
  • status

Zobacz inne

Trwa ładowanie...