RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Rok spotkań i konsultacji

11.01.2011

W rozpoczętym roku planowane są kolejne szkolenia i spotkania. Najbliższe dotyczą przedstawicieli klubów specjalizujących się w odmianie 7-osobowej i zainteresowanych rywalizacją kobiet.

*W odpowiedzi na złożone w ubiegłym roku do IRB przez Polski Związek Rugby zapotrzebowanie, w dniach 4-6 marca, odbędzie się w Trójmieście konferencja dla trenerów klubów "siódemkowych" i działaczy, odpowiedzialnych za szkolenie i sprawy organizacyjne w klubie. Gościem specjalnym konferencji będzie Edukator IRB, Francuz Thomas Darracq, a jej treścią będą zagadnienia z zakresu rugby 7 i podstawy opracowywania planu strategicznego dla klubu. Wszyscy uczestnicy, biorący udział we wszystkich zajęciach (od piątku do niedzieli), otrzymają w terminie późniejszym, specjalne certyfikaty IRB. Szczegóły dotyczące miejsca prowadzenia zajęć i programu konferencji, podane zostaną w terminie późniejszym. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, w uzasadnionych przypadkach Związek będzie też partycypował w kosztach zakwaterowania uczestników spoza Trójmiasta. Chęć uczestnictwa w szkoleniu można zgłaszać drogą mailową (poczta@pzrugby.pl lub szkolenie@pzrugby.pl) do 25 lutego br. 

* Szereg pytań ze strony środowiska rugby kobiecego, jest powodem próby zorganizowania przez Związek spotkania wszystkich zainteresowanych najbliższą przyszłością rozgrywek pań. Mimo, że jest jeszcze trochę czasu do rozpoczęcia wiosennej rywalizacji, warto jak najszybciej ustalić kalendarz rozgrywek krajowych na 2011 rok. Planowany termin spotkania to 20 lutego (niedziela), prawodpodobnie w Warszawie, a do tego czasu oczekujemy na konkretne oferty organizacji:
- dwóch turniejów Grand Prix wiosną, w terminach uwzględniających potrzeby reprezentacji narodowej,
- dwóch turniejów Grand Prix jesienią,
- jednego turnieju o Puchar Polski (termin dowolny).
Pozostałe do ustalenia kwestie dotyczą ewentualnej modyfikacji Regulaminu Grand Prix Kobiet 2011, w takich punktach jak:
- ilość zawodniczek, mogących reprezentować klub podczas turnieju
- dopuszczalny wiek zawodniczek mogących grać w turnieju głównym (pełna forma)
- formuła turnieju "nadziei".
Ważną sprawą jest też uregulowanie spraw badań sportowych i licencji zawodniczych. Tu oczekujemy na pisemne propozycje i zgłoszenia do 15 lutego br. (poczta@pzrugby.pl lub szkolenie@pzrugby.pl).

* Tymczasem za nami już szkolenie kandydatów na instruktorów w Kożuszkach, a właściwie w Sochaczewie, które zakończyło się zajęciami praktycznymi z udziałem trenerów Macieja Misiaka i Jakuba Sekleckiego przeprowadzonymi w hali Zespołu Szkół, w której nasi trenerzy pracują. Teraz przed kandydatami już tylko jedno spotkanie (Zakopane lub Trójmiasto), po którym ponownie wzrośnie nam liczba uprawnionych do prowadzenia zajęć w rugby.

* Ponadto do ważnego wydarzenia dojdzie też w piątek w Gdańsku. Po kilku miesiącach rozmów dojdzie tam do podpisania porozumienia pomiędzy RC Lechia, a Gdańskim Ośrodkiem Kultury Fizycznej. Umowa dotyczy możliwości wprowadzenia i realizacji „programu rozwoju rugby w Gdańsku”, z którego skorzystają dzieci oraz młodzież z gdańskich szkół. Do oficjalnego podpisania dokumentów dojdzie w piątek, 14. stycznia 2011 w Gdańsku (siedziba GOKF, Al. Grunwaldzka 244), o godzinie 11.00 w obecności przedstawicieli Miasta Gdańsk oraz Urzędu Marszałkowskiego. Swoje podpisy w tym historycznym dniu złożą Prezes RC Lechia Bogdan Jancen oraz Dyrektor GOKF Jacek Sawicki. (treść umowy na stronie http://lechiarugby.pl/content/view/1648/). 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

PZR
  • PZR
  • Warszawa, PL
  • status

Zobacz inne

Trwa ładowanie...