RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Rozmowa z Prezesem Smoków

10.11.2009

 

Z powodu małych problemów dopiero teraz mamy przyjemność przedstawić wam wywiad z prezesem naszego klubu Leszkiem Samelem.

Damian Wolsza: Jak zaczęła się Pana przygoda z rugby, a także naszym klubem?

Leszek Samel: Z Juvenią?! W prozaiczny sposób przeczytałem artykuł w gazecie, który zainteresował mnie tą dyscypliną sportu. Na początku w szkole trenowałem wiele innych sportów z lepszym lub gorszym skutkiem.
Kilka miesięcy później przeczytałem artykuł, w którym pisało że Juvenia zakłada sekcję rugby. Postanowiłem przyjść spróbować sił, spodobało mi się i zostałem.

DW: Jak wygląda obecna sytuacja finansowa klubu?

LS: Wygląda źle, lecz szczegółów nie mogę ujawnić. Mamy długi, wynika to z tego że firma "Salwator", która była naszym głównym sponsorem nie spłacił wszystkich pieniędzy tak jak to wynikało z umowy za poprzedni sezon. Trudno się było wycofać z rozgrywek mając aspiracje na medal, dlatego wpadliśmy w kłopoty finansowe.

DW: Pojawił się nowy sponsor UnderArmour. Czy jest to znaczące wsparcie klubu?

LS: Nie jest to wsparcie finansowe klubu, lecz jest to fajna rzecz dla chłopaków, którzy dostali nowy sprzęt. Jednak podkreślam że nie jest to wsparcie finansowe klubu.

DW: Jakie Juvenia stawia sobie cele ze zbliżającą się rundą wiosenną?

LS: Dla mnie podstawowym celem jest utrzymać klub przy "życiu" i drużynę w rozgrywkach. Generalnie jest tak, jeśli znajdziemy sponsora i uda się nam zamknąć budżet gramy być może o "czwórkę", ponieważ cały czas jest to możliwe. Jeżeli się nie uda powinniśmy się modlić żeby dograć do końca rozgrywek (śmiech).

DW: Jak ocenia Pan grę rugbystów w rundzie jesiennej?

LS: Myślę że cała ta sytuacja finansowa klubu przełożyła się na morale zawodników . W obecnej sytuacji klubu i sytuacji personalnej myślę że jest to wynik na miarę naszych obecnych możliwości.

DW: Dziękuję

LS: Dziękuję

Rozmawiał: Damian Wolsza
 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

wolski413

Zobacz inne

Trwa ładowanie...