RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Nowa drużyna w Rzeszowie

27.03.2011

Od wtorku 15 marca b.r. rzeszowski sport bogatszy jest o nową drużynę, ciekawej i widowiskowej dyscypliny jaką jest rugby. Oficjalnie na zebraniu zarządu AZS-u Uniwersytetu Rzeszowskiego zatwierdzono powstanie sekcji AZS Rugby Rzeszów.

Nieoficjalnie klub trenuje od października 2010 roku, wtedy to powstało forum internetowe (http://rugbyrzeszow.pl/forum/), na którym spotkało się kilku zapaleńców i postanowiło zacząć trenować i grać w rugby. I tak się zaczęło. Nie zrażały początkowe trudności, brak boiska brak sprzętu i sposobach treningu. Zawodnicy własną kreatywnością i pomysłowością wypełniają te luki.

Z pomocą przychodzi również Internet, a także społeczność świata rugby, która jak w niewielu dyscyplinach jest bardzo otwarta i przyjazna na nowe inicjatywy. Zawodnicy ustalają składki i za zebrane w ten sposób pieniądze kupują pierwszy sprzęt potrzebny do treningu. Przekrój wiekowy drużyny pokazuje w jaki sposób rugby łączy pokolenia.

Wśród zawodników są uczniowie gimnazjów, liceum, studenci a także ludzie, którzy zakończyli już swoją edukację, założyli rodziny i pracują. Na przełomie listopada i grudnia zrodził się pomysł aby klub zaistniał formalnie, co pomogłoby drużynie rozwinąć swoją działalność i promować dyscyplinę jaką jest rugby. Udało się to zrealizować, teraz czekają kolejne wyzwania, między innymi pozyskanie boiska, sponsora a także trenera. W tej chwili w drużynie trenuje regularnie około 12 osób, jest to za mało aby stworzyć drużynę 15 osobową, ale wystarczyło żeby wziąć udział w turniejach i sparingach olimpijskiej odmiany rugby siedmio osobowego, które odbyły się w Jaśle i Nowym Sączu.

Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu na obiektach sportowych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

AZS URz...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...