RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Kolejne zwycięstwo na własnym boisku!

08.06.2010

Kolejne zwycięstwo w klasycznej odmianie rugby odnieśli w niedzielę zawodnicy Rugby Club Częstochowa. Częstochowianie w meczu przeciw Reprezentacji Śląska pokonali drużynę złożoną głównie z zawodników z Rudy Śląskiej oraz Bytomia w stosunku 19:0.

Ponownie około 200 widzów obserwowało rywalizację pierwszej drużyny Rugby Club Częstochowa i Reprezentacji Śląska. Początek meczu był bardzo wyrównany. Szybko ujawniła się przewaga gości w młynie dyktowanym, głównie ze względu na lepsze warunki fizyczne w obrębie pierwszej i drugiej linii młyna. Dzięki tym atutom goście byli blisko wyjścia na prowadzenie, gdy w 10 minucie meczu wepchnęli maula na pole punktowe częstochowian. Ostatecznie sędzia punktów się nie dopatrzył i podyktował młyn na 5 metrze, który skutecznie obronili nasi zawodnicy. Ku uciesze publiczności kilka minut później zielono-czarni cieszyli się z pierwszych punktów. Przeciwników zmylił szybki maul, po związaniu którego piłka natychmiast została odegrana do Michała Krzypkowskiego, który z impetem wdarł się na pole punktowe przeciwnika. Przy próbie podwyższenia pomiędzy słupy trafił Daniel Królak, dzięki czemu wynik brzmiał 7:0. Prowadzenie dodało skrzydeł częstochowskim graczom, którzy coraz częściej efektownie rozgrywali piłkę szybkimi podaniami, a także zdobywali teren indywidualnymi rajdami. Szczególnie twarde warunki postawili przeciwnikom dwaj nasi centrzy - Maciej Gnych i Jakub Jakubczak, którzy na przemian rozbijali przeciwników agresywnymi wchodząc w kontakt lub twardo szarżując w obronie. Ozdobą meczu była indywidualna akcja grającego na skrzydle Krzysztofa Masalskiego, który uciekając przed dwójką śląskich obrońców, przy aplauzie publiczności przebył ok. 70 metrów z własnej połowy na pole punktowe gości. Przy podwyższeniu chybił jednak Królak i wynik do przerwy brzmiał 12:0 dla gospodarzy.

W drugiej połowie spotkania ponownie do ataku ruszyli ...