RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Porażka w deszczu.

13.09.2010

Zwycięstwem gospodarzy zakończył się pojedynek w Bytomiu. Mecz przebiegał w trudnych warunkach atmosferycznych, padający deszcz spowodował, że obie drużyny popełniły wiele błędów, jednak zdominowanie gry w przegrupowaniach zapewniło "Czarnym" wygraną 24:0.

Wynik meczu nie końca odzwierciedla zaciętą walkę jaka toczyła się na boisku. Padający deszcz skutecznie utrudniał grę obu drużynom, w efekcie czego mnożyły się błędy indywidualne, a z szerokiej zrezygnować musiały formacje ataku. Do zaistniałych warunków znakomicie przystosowali się miejscowi zawodnicy, którzy zdominowali grę w przegrupowaniach czyniąc z niej swoją największą broń. Wynik meczu pozostawał otwarty jeszcze po pierwszej połowie meczu, jednak szeroka ławka gospodarzy wobec dość eksperymentalnego zestawienia naszej drużyny (aż 8 juniorów!) okazała się decydująca w drugiej odsłonie gry. Na pochwałę w częstochowskiej ekipie zasłużyła w tym meczu jedynie konsekwentnie doskonalona organizacja gry w obronie. Blisko zdobycia przyłożenia był także po efektownym rajdzie Krzysztof Masalski, ale ostatecznie powstrzymał go ostatni obrońca Czarnych.


Mecz najprawdopodobniej zostanie zaliczony do rozgrywek II Ligi Grupy Centralnej, w której zagra także BBRC Łódź.


Znamy także datę najbliższego meczu w Częstochowie. Już w niedzielę 26 września nasi zawodnicy zmierzą się na obiekcie "Juniora" Szarlejka właśnie z drużyną BBRC Łódź. Już dziś zapraszamy wszystkich na ten mecz.


Czarni Bytom - Rugby Club Częstochowa 24:0 (5:0)
RCC: Królak, Skibiński, Balsam (Mizgała), Sterna (Weżgowiec), Fikus, Alexander, Skowron, Nowak - Szkopiak - Mitek - Rokosz, Gnych, Jakubczak, Konefał - Masalski. 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

RC Czę...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...