RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Pierwsza piętnastka": Jakub Mitek

04.04.2011

W kolejnej publikacji z cyklu "Pierwsza piętnastka" na pytania odpowiedzi udzielił Jakub Mitek - łącznik ataku RCC.

1.Jak trafiłeś do drużyny? Pamiętasz swój pierwszy trening

Do drużyny trafiłem dzięki Maćkowi Gnychowi, razem graliśmy w piłkę ręczną w naszym liceum. Pewnego dnia Maciek powiedział, że znalazł drużynę rugby i był już na pierwszym treningu, jako że lubię wymagające sporty, w których występuje bezpośrednia rywalizacja z przeciwnikiem, choć o rugby wiedziałem niewiele, od razu zdecydowałem się spróbować. Na kolejny trening poszedłem już z Maćkiem. Odbywał się on na bocznym boisku budowlanych, tam poznałem Mateusza, który wprowadził mnie w świat rugby.

2. Co wiedziałeś o rugby zanim zacząłeś treningi?

Wiedziałem tylko tyle, że jest to sport kontaktowy, że są młyny i gra się jajem. Dopiero na treningach zacząłem poznawać tę dyscyplinę sportu, która ku mojemu zaskoczeniu, pochłonęła mnie całkowicie.

3. Na jakiej grasz pozycji? Opisz swoją rolę na boisku.

Gram na pozycji łącznika ataku, któremu na boisku przyporządkowany jest numer 10 . Ode mnie zaczyna się większość akcji ataku, a do mnie należy rozegranie piłki tak by zdobyć jak największą korzyść terytorialną. Poza grą ręką do moich obowiązków na boisku należy również sprawna gra nogą i przenoszenie piłki na połowę rywala.

4. Czym zajmujesz się na co dzień oprócz rugby?

Studiuję Mechanikę i Budowę Maszyn na Politechnice Wrocławskiej.

5. Jak wspominasz swój pierwszy mecze i pierwsze przyłożenie (jeśli było)?

Pierwszy mecz rozegrałem w odmianie siedmioosobowej w Sosnowcu, był to drugi turniej siódemek z udziałem RCC. Grałem na skrzydle i mogłem być autorem ........

Dalsza część na www.rcc.czest.pl

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

RC Czę...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...