RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Rugby także w częstochowskich szkołach podstawowych!

03.04.2010

Za kilka tygodni rozpoczną się pierwsze treningi sekcji "żak" w naszym klubie. Zapewne sporą część uczestniczących stanowić będą uczniowie tych szkół podstawowych, które w minionym miesiącu gościły dorosłą drużynę Rugby Club Częstochowa na specjalnych pokazach dyscypliny.

W ubiegłym roku miała miejsce akcja "Rugby w szkołach", w trakcie której to częstochowscy zawodnicy spotykali się z uczniami szkół ponadgimnazjalnych z naszego miasta. Tym razem na podobnych zasadach nawiązano współpracę z "podstawówkami". Dzieci z klas 4-6 miały możliwość uczestniczenia w pokazach, na których zawodnicy ubrani w klubowe stroje opowiadali o swojej dyscyplinie, a także prezentowali w praktyce ciekawsze elementy gry. Część pokazu poświęcana była także na edukowanie dzieci w zakresie szkodliwości stosowania dopingu i innych używek.

Dla uczniów było to doskonałe urozmaicenie na tle szkolnej codzienności, dla rugbistów z kolei okazja do rozpropagowania sportu wśród młodszej generacji. Przedsięwzięcie to jest bowiem preludium do uruchomienia dziecięcej sekcji rugby w naszym mieście, która pierwsze treningi odbędzie w połowie kwietnia.

Rugby zagościło do tej pory w następujących szkołach:

* SP nr 29
* SP nr 8
* Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmatwychwstanek
* SP nr 35
* SP nr 19
* SP nr 49
* SP nr 53
* SP nr 13
* SP nr 18

A to nie koniec planowanych działań promocyjnych. Już na 24 kwietnia zaplanowano ...

Dalsza część newsa na rcc.czest.pl/index.php

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

RC Czę...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...