RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Kierunek: Warszawa!

25.05.2010

 Już w najbliższą sobotę częstochowscy rugbiści po raz pierwszy zagrają w stolicy, a ich formę sprawdzi drużyna zupełnie unikalna jak na polskie warunki - Frogs & Co Warszawa.

Decyzja o wyjeździe do Warszawy została podjęta w związku z problemami innych drużyn grających w Śląsko - Małopolskiej grupie 2 ligi. Z udziału w rozgrywkach już definitywnie wycofała się Raba Gorce Niżne, a zarówno Juvenia Kraków jak i drużyny ze Śląska przeżywają aktualnie problemy kadrowe i meczy z nimi możemy spodziewać się dopiero w czerwcu.

Nasi sobotni rywale to drużyna niezwykle doświadczona i jedyna w swoim rodzaju. Skład popularnych "Żab" w znacznej większości tworzą bowiem obcokrajowcy, a wśród nich m.in. Anglicy, Francuzi, Szkoci czy Irlandczycy, którzy gry w rugby uczyli się w swoich ojczyznach, a karierę kontynuują w Polsce. Szczególny charakter drużyny na stałe wpisał się w polski krajobraz rugby, czego efektem stały się między innymi specjalne zezwolenia od Polskiego Związku Rugby na udział w rozgrywkach, bez ograniczeń w liczbie obcokrajowców.

Doświadczenie jakim dysponują zawodnicy z Warszawy trudno porównać z .....

Dalsza część newsa na rcc.czest.pl/index.php

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

RC Czę...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...