RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

IV miejsce Atomówek BBRC w Gdyni

15.11.2010

Atomówki BBRC Łódź rozegrały ostatni turniej z cyklu Grand Prix Kobiet o Mistrzostwo Polski w Rugby7. W fazie grupowej spotkały się z drużynami: Czarne Pruszcz Gdański oraz  Arką Gdynia Girls.

Pierwszy mecz z Czarnymi rozpoczął się od przyłożenie Marty Jareckiej, zaraz po rozpoczęciu. Do przerwy wynik 17:0. Po przerwie Pruszcz zaczął odrabiać straty jednak łodzianki nie oddały prowadzenia i mecz zakończył się wynikiem 22:12. Kolejny mecz z Arką Gdynia Girls to jednostronny mecz i świetny pokaz umiejętności gospodarzy. Atomówki wyszły za bardzo zdekoncentrowane na mecz i uległy aż 50:0.

W finale o III miejsce Atomówki spotkały się Tygrysicami Orkana Sochaczew.  Mecz ten decydował o tym która drużyna zajmie III miejsce w Turnieju ale także w klasyfikacji końcowej. Łodzianki zaczęły prowadziły 10:0 jednak na minutę przed przerwą żółta kartkę dostała Magda Jarecka co został wykorzystane przez tygrysice i do przerwy wynik 10:5.

Drugą połowę Atomówki rozpoczęły w osłabieniu, i po przyłożeniu przez Sochaczew wynik 10:12 dla Sochaczewa. Kolejne przyłożenie łodzianek i  wynik na 2 min przed końcem 15:12 dla łodzianek, Chwila dekoncentracji i punkty po skrzydle dla przeciwniczek wynik 15:19 dla Tygrysic. Atomówki  próbowały jeszcze przeprowadzić kilka ataków jednak wykop piłki w aut  przez Tygrysice zakończył pojedynek.

Przegrana 19:15 Atomówek BBRC Łódź zaprzepaścił szansę na III miejsce w Mistrzostwach Polski. Mistrzyniami Polski została drużyna Arki Gdynia Girls, II miejsce Ladies  Lechia Gdańsk, III Tygrysice Orkan Sochaczew, IV Atomówki BBRC Łódź.

"Atomówki" wystąpią w składzie: Joanna Zjawiona, Magdalena Jarecka, Marta Jarecka, Dominika Rudalska, Karolina Charkowska, Iza Walczak, Edyta Krukowska, Marta Urbanek, Aleksandra Szałapska, Roksana Świerczewska, Maja Stępień, Joanna Mielcarek, Patrycja Madowska, Alicja Stępień.

Trenerzy: Zbigniew Grądys, Dominik Kopeć