RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

BBRC na Liberty Cup w Warszawie

17.11.2010

W niedzielę 14 listopada odbył się w Warszawie turniej rugby siedmioosobowego - Liberty Cup Sevens, w którym wzięły udział BBRC Łódź i GRC Łódź. Obie łódzkie drużyny startujące w turnieju znalazły się w grupie A z gospodarzem turnieju drużyną AZS AWF Warszawa.

W meczu otwarcia turnieju to zawodnicy BBRC okazali się lepsi i zwyciężyli 32:0. W kolejnym meczu eliminacyjnym rugbiści Brygady Bałuty RC ulegli AZS AWF Warszawa 22:7. W swoim drugim meczu zawodnicy Gentlemen’s RC także przegrali z AZS AWF Warszawa 40:7. Łodzianie zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce w grupie A i nie awansowali do półfinałów turnieju.

BBRC Łódź pozostała walka o piąte miejsce w trójmeczu z Orkanem Sochaczew i drużyną Frogs & Co. Warszawa, a GRC walka o miejsce ósme. Osłabieni kilkoma kontuzjami zawodnicy Brygady przegrali oba mecze i zajęli ostatecznie 7 miejsce. Drużyna Gentlemen’s Rugby Club wygrała swój ostatni mecz z drugą drużyną AZS AWF Warszawa 20:15 i zajęła ósme miejsce.

Liberty Cup wygrała Reprezentacja Polski U-23 (mająca w swoim składzie Krzysztofa Justyńskiego z BBRC Łódź i Rafała Similskiego z Włókniarza Zgierz), pokonując w finale Skrę Warszawa 42:26. Pomimo słabszego występu rugbiści BBRC Łódź awansowali na I miejsce w Polskiej Lidze Rugby 7.

Barwy BBRC reprezentowali: Łukasz Bartczak, Michał Czerwiowski, Przemysław Górski, Krzysztof Justyński, Damian Klimek, Tadeusz Krasuski, Jakub Morawski, Wojciech Pawenta, Marcin Sadok, Tomasz Szałapski, Marek Wasiński i Marcin Zakrzewski. 

 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

BBRC Ł...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...