RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Powołanie łodzianina i bogate plany kadryRugby 7

22.02.2011

Ponownie, powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski w rugby 7 otrzymał jedyny łodzianin, Krzysztof Justyński, zawodnik BBRC Łódź. Dla tego gracza to już nie pierwsza nominacja w karierze.

Zgodnie z zapowiedzią trenera reprezentacji Krzysztofa Folca, w ostatni weekend lutego (25-27.02) w Warszawie, drużyna narodowa odbędzie zgrupowanie, podczas którego rozegra spotkanie sparingowe z reprezentacją Mołdawii. Zgodnie z inicjatywą odmłodzenia kadry, wśród powołanych znaleźli się zawodnicy poniżej 24. roku życia, a wielu z nich to utalentowani juniorzy o wielkim potencjale, którzy za kilka lat będą stanowić o przyszłości polskich siódemek.

Przebudowa systemu rozgrywek europejskich, mająca na celu umożliwienie w ciągu pięciu lat, dotarcia wszystkim krajom uczestniczącym w rozgrywkach do elity, a tym samym możliwość ich występu w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, sprawiła, że w tym roku walczyć będziemy w dywizji A o awans do elity i grę w przyszłorocznym Grand Prix z całą europejską czołówką.

Zgodnie z opinią trenera kadry, zadanie będzie bardzo trudne, bowiem naszymi rywalami w grupie jest wiele reprezentacji o bardzo zbliżonym poziomie i podobnych celach. Losy rywalizacji rozstrzygną się w dwóch turniejach: w Gdańsku (10-12.06.), gdzie zagramy z Chorwacją, Niemcami, Andorą oraz Izraelem i Belgią i Heidelbergu (01-03.07.). Najbliższe jednak plany siódemkowiczów to konsultacja i udział w międzynarodowym turnieju Baltic Cup w Gdańsku (14-16.04).

 

BBRC Łódź zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego trenowania. Więcej o treningach na naszej stronie: www.bbrclodz.pl 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

BBRC Ł...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...