RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Finał Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag 2o16/2o17

06.04.2017

3 kwietnia na boisku do rugby przy Gimnazjum nr 41 w Łodzi zakończyliśmy Gimnazjalną Ligę Rugby Tag 2o16/2o17.
 BBRC Łódź organizuje ligę od 2009 roku i jest to najstarsza tego typu impreza w Polsce. Liga odbyła się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łodzi, Gimnazjum nr41. Była to też najdłużej rozgrywana liga w jej historii bo aż 7 miesięcy.
W Lidze udział wzięło 8 zespołów z 6 szkół z 3 powiatów. Liga obfitowała w wiele ciekawych zwrotów akcji i pozycja lidera cały czas była niepewna i potrafiła się zmieniać z kolejki na kolejkę. Po pierwszych spotkaniach prowadziło Gimnazjum nr41 z Łodzi jednak na koniec rundy na prowadzenie wysunęło się Gimnazjum z Kurowic. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował ostatni mecz ostatniej kolejki w którym Gimnazjum nr41 spotkało się z Gimnazjum z Kurowic, a skończył się remisem. Tym samym Gimnazjum zajęło I miejsce, a drugie miejsce zajęło Gimnazjum z Kurowic. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, a najlepsze drużyny medale i pucharki.
- To była naprawdę ciekawa liga, a co najważniejsze – mówi Zbigniew Grądys organizator – poziom bardzo się podniósł i wyrównał. Bardzo często padały remisy, a niejednokrotnie mecze odbywały się na zasadzie punkt za punkt. Szkoda że tracimy Gimnazja i będziemy musieli szukać nowej formuły naszych rozgrywek, która świetnie się sprawdziła. Mam nadzieję tylko na utrzymanie klasy sportowej np. w Szkole Podstawowej nr51, skąd dzieci miały trafić do Gimnazjum nr41.
Ostateczna tabela rozgrywek:
1 Gimnazjum nr41 – trener Szymon Walczak
2. Gimnazjum z Kurowic – Trener Artur Mrowicki
3. Gimnazjum nr18 – Trener Robert Sobór
4. Gimnazjum nr5 z Ozorkowa – Trener Bogdan Lewandowski
5. Gimnazjum nr 1 – Trener Robert Jóżwiak
6. Gimnazjum z Kurowic II zespół 
7. Gimnazjum 41 II zespół
8. Gimnazjum nr 38 – Trener Magda Justyńska

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

zeg07

Zobacz inne

Trwa ładowanie...