RugbyPolska.pl

foto

Heaslip powraca, Hook na "10", szkockie posiłki

09.02.2011

Z dnia na dzień, jak w kalejdoskopie zmienia się sytuacja w składach drużyn, biorących udział w Pucharze Sześciu Narodów. Trenerzy zamieniają rugbistów na pozycjach, powołują nowych, próbują nowych rozwiązań. Przed wami kolejna garść informacji przed drugą kolejką zmagań. 

W najbliższą niedzielę czeka nas niezwykle interesujące starcie Francji z Irlandią, które wskaże prawdziwego faworyta tegorocznych rozgrywek. Pisaliśmy już o problemach Irlandczyków, którzy wreszcie dostali pozytywną wiadomość. Podstawowy wiązacz piętnastki Declana Kidneya, Jamie Heaslip będzie mógł zagrać z Francją na Aviva City Stadium. DO skłądu powróci również kontuzjowany Andrew Trimble. Czasu na wyleczenie się zabrakło Stevenowi Ferrisowi, który na powrót do trzeciej linii irlandzkiego młyna będzie musiał jeszcze poczekać. 

Tymczasem Francuzi również nie próżnują i zmieniają ustawienie przed starciem na Zielonej Wyspie. Damien Traille został przesunięty z pozycji obrońcy, na której dość nieoczekiwanie wystąpił w ostatnią sobotę, na środek ataku. Tyłów pilnować będzie Clement Potrenaud z Toulousy. Traille i Aurelie Rougerie to już 19 kombinacja centrów, jakiej próbuje trener Marc Lievremont. Na ławce rezerwowych zasiądzie Yannick Jauzion, dla którego zabrakło miejsca w składzie na Szkocję, oraz weteran z Biarritz Slyvain Marconnet, który ubierze koszulkę z numerem 23.  

 
Jamie Heaslip

W Edynburgu Walijczycy zmierzą się ze Szkocją i będą grać pod ogromną presją, bo marzą o tym aby skończyć serię ośmiu spotkań bez zwycięstwa. Pod jeszcze większą presją będzie grać James Hook, którego Warren Gatland przesunął na pozycję z numerem 10. Stephena Jonesa wyeliminowała kontuzja, a na pozycji obrońcy ponownie zobaczymy świetnego Lee Byrne'a. Ryan Jones, zgodnie z oczekiwaniami zastąpi Andy'ego Powella w roli wiązacza. Na boisku ponownie pojawi się Morgan Stoddart, mimo że w starciu z Anglią złamał kość w dłoni. 

Szkoci również chcą wyciągnąć wnioski z porażki w Paryżu i dlatego Andy Robinson powołał do swojego aktualnego składu aż dziewięciu dodatkowych zawodników, którzy już trenowali z drużyną w stolicy Szkocji. Są to: Rory Lamont (Toulon), Simon Danielli (Ulster), Alex Grove (Worcester), Jack Cuthbert (Bath) i Greig Laidlaw (Edinburgh) oraz zawodnicy młyna Johnnie Beattie, Jon Welsh (obaj Glasgow Warriors), Geoff Cross (Edinburgh) i Scott Lawson (Gloucester). Kontuzja prawdopodobnie wykluczy ze spotkania z Walią łącznika młyna Rory'ego Lawsona. 

 

Tekst: Kajetan Cyganik (RugbyPolska.pl)

  • ico
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...