RugbyPolska.pl

foto

Plebiscyt 2011: na drugiej linii

10.01.2012

Trzeci etap naszego Plebiscytu okazał się szczęśliwy dla Kamila Bobryka. Reprezentacyjny młynarz otrzymał zdecydowanie najwięcej głosów i dołączył do piętnastki roku. Kroku próbował dotrzymywać mu tylko jego zmiennik w kadrze - Grzegorz Janiec z Lechii Gdańsk.

Po trzecim etapie mamy sformowaną, waszą pierwszą linię młyna. Zgodnie z głosami oddanymi w sondzie tworzą ją Adrian Chróściel, Jean Boutes i Kamil Bobryk. Ten ostatni zebrał w ostatnim głosowaniu aż 49 procent głosów, dystansując drugiego Grzegorza Jańca (24 proc). Trzecie miejsce przypadło Markowi Odolińskiemu z Juvenii Kraków, a czwarte Jackowi Wojaczkowi z Arki Gdynia.

Teraz przyszedł czas na wybór drugiej linii młyna - po raz kolejny w dwóch etapach. Zgodnie z waszymi prośbami postaramy się pisać kilka słów, które przynajmniej ogólnie zarysują sylwetkę, czy umiejętności konkretnego gracza. 

W stawce głosowania na pierwszego ze wspieraczy znaleźli się:

1. Maciej Brażuk - to jeden z najlepiej rozpoznawalnych rugbistów naszej ligi. Weteran reprezentacji, zawodnik, który może grać zarówno na drugiej, jak i trzeciej linii młyna. Występował i zdobywał medale z takimi zespołami jak Lechia Gdańsk, czy Budowlani Łódź, a w tej chwili gra w swoim rodzinnym Sochaczewie, gdzie jest podporą i mentorem w pełnym młodych i utalentowanych zawodników Orkanie. (Wzrost 189, waga 108 kg). 

2. Łukasz Doroszkiewicz - rugbista Lechii Gdańsk zaczął swoją drogę sukcesu od mistrzostwa Polski juniorów w 1998. Potem były medale wszystkich kolorów mistrzostw polski seniorów oraz trzykrotnie wywalczony Puchar Polski. Zawodnik może występować zarówno na drugiej, jak i trzeciej linii młyna (192 cm, 106 kg).

3. Michał Krużycki - wychowanek Ogniwa Sopot mimo młodego wieku niemal na stałe zapewnił już sobie koszulkę reprezentacyjną w drugiej linii młyna. Obecnie gra we francuskim Bobigny, ale podczas fazy play off w Polsce reprezentuje barwy Lechii Gdańsk. W wieku zaledwie 24 lat jest nadzieją naszej drużyny narodowej na dobre występy w najbliższych latach. (202 cm, 116 kg)

4. Tomasz Nowak - występujący na drugiej linii Posnanii rugbista miał swoją szansę zaprezentowania się w barwach narodowych. W swojej drużynie jest nieocenionym wsparciem formacji młyna. Jest znany z ambicji, waleczności i wielkiego serca do gry. Bardzo groźny dla linii defensywnych rywala. ( 

5. Marek Skindel - doświadczony zawodnik Arki Gdynia jest w drużynie od początku swojej kariery i trzykrotnie sięgał z nią po mistrzostwo Polski. Z Buldogami w 2010 wywalczył również Puchar Polski. Jest solidnym zawodnikiem wykonującym na boisku czarną robotę, przypadającą w udziale jego pozycji. Dla gry całego zespołu - nieoceniony. (188 cm, 96 kg)

Przypominamy, że aby oddać głos w sondzie należy się zalogować. Życzymy miłej zabawy!


Redakcja RugbyPolska.pl

 

 

  • ico
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...