RugbyPolska.pl

foto

PP2016: W czwartej kolejce wygrywają faworyci

10.10.2016

W kolejnych meczach Pucharu Polski Ekstraligi zwyciężają z bonusem drużyny z pierwszych dwóch miejsc w obu grupach.  Po porażce w Siedlcach,mistrz sprzed dwóch lat Arka Gdynia, definitywnie stracił szansę na pierwsze miejsce w swojej grupie i grę w finale rozgrywek. W wysokiej formie nadal są wspomniani Siedlczanie, a także przede wszystkim Ogniwo Sopot. Swoje szansę na finał zachowały drużyny z Gdańska i Łodzi.

W jedynym sobotnim meczu w grupie A, Pogoń Siedlce  zwyciężyli Arkę Gdynia 26:6. Gospodarze wbrew pozorom musieli sporo się napracować by pokonać gości. Gdynianie przyjechali na Mazowsze bez rezerwowych. tylko w 15. Siedlczanie po nieskładnej grze w pierwszej połowie, w drugiej zakasali rękawy i zwyciężyli po raz drugi w sezonie z ofensywnym punktem bonusowym.

Mistrz Polski z Łodzi dość skromnie pokonał na wyjeździe swoich imienników z Lublina. Łodzianie  już w pierwszej połowie zdobyli trzy przyłożenia. Siła ich formacji młyna była za duża na ambitnych gospodarzy. Lublinianie w drugiej połowie nawiązali wprawdzie równorzędną walkę z przyjezdnymi, ale nie potrafili zdobyć punktów. Goście w drugich minutach tylko wywalczyli tylko jedną piątkę. A mecz kończyli w 14 ponieważ w 75 min. czerwoną kartką otrzymał Paweł Stępień.

W Sochaczewie kolejny świetny mecz rozegrało Ogniwo Sopot. Goście znad morza zagrali szybkie rugby pewnie ogrywając Orkan Sochaczew. Zdobyli w tym meczu najwięcej w kolejce dziewięć przyłożeń, a trzy z nich zdobył środkowy Grzegorz Szczepański. Mniej skuteczny niż zwykle był najlepszy kopacz ligi i jeden z bohaterów meczu Polski z Ukrainą, Wojtek Piotrowicz. Jednak jego skuteczność nie miała wpływu na wynik tego spotkania.

W ostatnim meczu kolejki Lechia Gdańsk wysoko pokonała Juvenię Kraków. Mecz rozegrano w oddalonych o blisko 40 km od stolicy Małopolski - Proszowicach. Obie drużyny grały w ciężkich warunkach na grząskiej murawie. Gdańszczanie odnieśli okazałe zwycięstwo w dobrym stylu po  ciężkiej walce z obu stron. Trener gości już na początku drugiej połowy dał szansę gry wielu rezerwowym zawodnikom. Dwa przyłożenia zdobył dla Biało-Zielonych wspieracz Dariusz Wentoch-Rekowski.

Następna kolejka za dwa tygodnie 22 i 23 października, a w niej m.in. wielki hit decydujący o pierwszym miejscu w grupie B: Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot.