RugbyPolska.pl

foto

Finał Pucharu Polski: Nie ma mocnych na Budowlanych SA Łódź

12.11.2016

W czterdziestym finale Pucharu Polski, Budowlani SA Łódź zwyciężają Ogniwo Sopot 17:6 (3:6). O wyniku meczu zdecydowała skuteczniejsza druga połowa gospodarzy, w której zdobyli dwa przyłożenia. Łodzianie potwierdzają, że są obecnie najlepszym zespołem w Polsce. Po szóstym mistrzostwie Polski, dokładają szósty puchar w historii. Mimo niesprzyjającej pogody, mecz obejrzało wielu widzów, a co bardzo cieszy wielu kibiców gości. 

 
 
Pierwsza połowa należała do gości znad morza, którzy lepiej weszli w mecz. Punkty w tej połówce padały po stałych fragmentach gry. W drugiej, to silni fizycznie gospodarze przechylili wynik meczu na swoją połowę. Chwilę po gwizdku po 25 metrowym biegu, przyłożył ogromny Gruzin Toma Mchelidze. Następnie z każdą minutą przewaga gospodarzy rosła. Sopocianom nie udało się przeciwstawić się silnej formacji młyna, szczególnie w młynach dyktowanych. Losy spotkania kopami z karnych próbował odwrócić reprezentacyjny łącznik ataku Wojtek Piotrowicz, ale dwa razy się pomylił. Drugą piątkę dla Łodzian, na dziesięć minut przed końcem meczu zdobył Bartosz Kubalewski,końcowy wynik 17:6 ustalił reprezentacyjny środkowy Patryk Reksulak, wykorzystując podwyższenie.
 
Drugie krajowe, klubowe rozgrywki dobiegły końca. Najlepsi ponownie Budowlani SA Łódź. Ogniwo Sopot, mimo przegranej w finale to najlepsza obecnie ekipa z Trójmiasta. Obie drużyny już na wiosnę przyszłego roku, będą mogły potwierdzić swoją wartość. 
 
 
Finałowy mecz o trofeum Pucharu Polski Ekstraligi zakończył pierwszy etap reformy krajowych rozgrywek w rugby, polegającej na zmianie systemu jesień-wiosna na wiosna-jesień. W jej efekcie nowy mistrz Polski zostanie wyłoniony za rok. Dokładnie 11 listopada 2017. Teraz czas na zaleczenie urazów, dobre przepracowanie okresu przygotowawczym przed długim i wyczerpującym 2017 rokiem.
 
11.11.2016 - Ekstraliga - Finał Pucharu Polski
Budowlani SA Łódź - Ogniwo Sopot 17:6 (3:6)
Sędziowie: Łukasz Jasiński, Kacper Michałkiewicz, Dariusz Reks
Łódź: Patryk Reksulak 7 (2pd, K), Toma Mchedlidze 5 (P), Bartosz Kubelewski 5 (P).
Sopot: Wojciech Piotrowicz 6 (2K).
 
Tekst: Max Ziara (RugbyPolska.pl)
Foto: Łukasz Kilar
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...