RugbyPolska.pl

foto

W Pucharze Sześciu Narodów będą punkty bonusowe

30.11.2016

W 2017 roku w turnieju Pucharu Sześciu Narodów zostanie wprowadzona nowa punktacja za wyniki meczów. Będzie taka sama jak w rozgrywkach klubowych na świecie. 
 
Wygrana będzie warta cztery punkty, remis to dwa dla obydwu drużyn. Zostaną  również wprowadzone bonusy. Ofensywny za zwycięstwo czterema przyłożeniami i więcej. I defensywny za porażkę mniej niż więcej niż 7 punktami. Oba bonusy za wygraną i przegraną mogą się sumować.
 
Dodatkowo zwycięzca wszystkich meczów, czyli zdobywca Wielkiego Szlema otrzyma trzy kolejne punkty. Organizatorzy rozgrywek chcą uniknąć sytuacji, w której jedna drużyna zwyciężając wszystkie pięć meczów za cztery punkty, będzie druga w tabeli, ponieważ inna zwycięży cztery mecze za pięć punktów i dodatkowo zdobędzie, którychś z bonusów. 
 
Punktacja zostanie również wprowadzona w rozgrywkach Pucharu Sześciu Narodów Kobiet i w Pucharze Sześciu Narodów U20.
 
Nowe zmiany mają promować ofensywne rugby. Czy przełożą się na jeszcze większe emocje? Zobaczymy już w najbliższej edycji, która startuje 4 lutego 2017 roku. Pierwszy mecz zaplanowano w Edynburgu, Szkoci podejmą Irlandczyków. Tytułu bronią Anglicy, którzy w tegorocznej edycji zwyciężyli we wszystkich meczach.  
 
 
 Puchar Sześciu Narodów to najstarszy międzynarodowy turniej rugby na świecie. Pierwszy z udziałem Home Nations, czyli tylko krajów z Wysp Brytyjskich odbył się w 1883 roku. W 1947 dołączyła do rozgrywek Francja, a w 2000 Włosi.
 
 
Tekst: Max Ziara (RugbyPolska.pl)
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...