RugbyPolska.pl

foto

Szkocka niespodzianka na początek Sześciu Narodów

06.02.2017

Puchar Sześciu Narodów w 2017 roku wysartował. Po sukcesach europejskich reprezentacji w jesiennych testmeczch i po emocjonującej fazie grupowej obiecujemy sobie wiele emocji. Dostarczyła je już pierwsza kolejka, która udowodniła, ze P6N to najlepsza reklama rugby na północnej półkuli. Ciekawe jak nowa punktacja przełoży się na końcową tabelę. Na razie, siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i podziwiamy!

Włochy – Walia 7:33.

Błękitnym starczyło sił tylko na pierwszą połowę, po której prowadzili zaledwie jednym przyłożeniem. Trzeba dodać, że na jesieni pokonali Springboks. W drugiej Walijskie Smoki wrzuciły kolejne biegi, jeszcze wyższe tempo gry i zdobyli trzy efektowne przyłożenia. Najlepszym graczem meczu został zdobywca 18 punktów, Leigh Halfpenny.

 
Anglia – Francja 19:16.
Niepokonani w 2016 roku, Anglicy wyrywają zwycięstwo dobrze grającym Francuzom w ostatnich minutach meczu. Podwyższone przyłożenie na wagę wygranej zdobył rezerwowy Ben Te'o (Worcester Warriors). Gospodarze długo męczyli swoją grą, a trzeba pamiętać, że ich skład nie jest kompletny z powodu licznych kontuzji. Goście z drugiej strony Kanału La Manche grają już drugi rok pod wodzą Guy Noves'a. I efekty pracy widać było już w tym meczu. Jednak zabrakło im szczęścia albo konsekwencji w grze. Najlepszym graczem pojedynku został Louis Picamoles (obecnie Northampton Saints).
 
 
Szkocja – Irlandia 27:22. 
Szkoci zdobyli trzy, szybkie przyłożenia w pierwszej połowie, czym kompletnie zaskoczyli faworytów do tytułu. W drugiej rugbyści z Zielonej Wyspy zagrali fenomenalnie i wyszli na prowadzenie. M.in. dzięki świetnej grze łącznika Paddy'ego Jacksona z Usteru. Jednak dwa błędy w ostatnich minutach spowodowały karne, które bezlitośnie wykorzystał łącznik młyna i kapitan Szkotów Greig Laidlaw. Goście zdobyli pierwszy historyczny defensywny punkt bonusowy. Graczem spotkania został zdobywca dwóch przyłożeń Stuart Hogg z Glasgow Wariorrs.
 

Tekst: Max Ziara (RugbyPolska,p)
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...