RugbyPolska.pl

foto

Kadra powołana, czas na Mołdawię

06.03.2017

Trener Blikkies Groenewald powołał reprezentację na zbliżający się mecz wyjazdowy z Mołdawią. W niedzielę 12 marca zespół rozpocznie przygotowania w Hotelu Ossa w Rawie Mazowieckiej. Dzień wcześniej sztab szkoleniowy zyska dodatkowy materiał pozwalający dopracować taktykę na zbliżający się pojedynek, ponieważ 11 marca nasi najbliżsi rywale zmierzą się z Portugalią.  
 

Powołania otrzymało 27 rugbistów w tym czterech grających na co dzień we Francji. Niestety w meczu nie zagra jeden z naszych najbardziej doświadczonych młynarzy - Kamil Bobryk. W jego miejsce do składu wskakuje jednak Grzegorz Janiec, broniący barw CA Sant Etienne. Szeregi kadry ponownie zasilą Mateusz Bartoszek, Aleksander Nowicki oraz Andrzej Charlat.

Najwięcej kadrowiczów po raz kolejny mają finaliści ostatnich, przejściowych rozgrywek o Puchar Ekstraligi. Zarówno Budowlani SA, jak i Ogniwo otrzymało sześć powołań. Czterech reprezentantów miałaby Lechia Gdańsk, jednak dwóch z nich - Tomasz Rokicki i Rafał Janeczko - przed sezonem przeprowadzili się do Siedlec, więc to Pogoń w tej chwili może pochwalić się czwórką kadrowiczów. Swoją drogą, zespół z Trójmiasta, który w ostatnich latach święcił triumfy zarówno w odmianie siedmio, jak i piętnastoosobowej będzie w tym sezonie dużą niewiadomą. Strata dwóch kluczowych zawodników, nawet w tak dobrze poukładanym składzie może odbić się na wynikach z coraz silniejszymi rywalami. Czekamy na wieści transferowe...  

Wróćmy jednak do reprezentacji. Pośród zawodników, których nie mieliśmy okazji oglądać w Portugalii skład zasilą wspomniany już Rafał Janeczko, Karol Perzak z Arki Gdynia oraz Tomasz Gasik z Orkana Sochaczew. Do Mołdawii poleci również rozbudowany sztab trenerski. Kadra oprócz selekcjonera, ponownie będzie mogła skorzystać z wiedzy Chrisa Buitendacha, a wspomagającymi trenerami będą Stanisław Więciorek i Krzysztof Krzewicki. 

Czego możemy spodziewać się po naszych rywalach? Będziemy dużo mądrzejsi po sobotnim meczu Mołdawii z Portugalią. Po pierwsze zobaczymy, jak nasz najbliższy przeciwnik wypadnie na tle doświadczonej ekipy, której ostatnio ulegliśmy. Po drugie, jesienią Mołdawianie wysoko ulegli Holandii, a potem przegrali ze Szwajcarią. Mimo wysokiego zwycięstwa nad Ukrainą mają zaledwie sześć punktów i ostatnie dwa mecze do rozegrania. Jeśli polegną w Portugalii, starcie z Biało-Czerwonymi będzie miało dla nich kluczowe znaczenie z punktu widzenia walki o utrzymanie na tym poziomie.

 Wszystko wskazuje na to, że będzie to kolejna, ciężka przeprawa i sprawdzian naszych możliwości. 

Pełna lista powołanych zawodników (za PZR):

Budowlani Łódź S.A.
- Toma Mchedlidze
- Łukasz Kujawa
- Piotr Karpiński II
- Adrian Ignaczak
- Dawid Plichta
- Patryk Reksulak

RC Lechia Gdańsk
- Marek Płonka Jr
- Sebastian Kacprzak
- Rafał Janeczko
- Tomasz Rokicki

RC Arka Gdynia
- Radosław Bysewski
- Karol Perzak
- Radosław Rakowski
- Szymon Sirocki

Ogniwo Sopot
- Marcin Wilczuk
- Piotr Zeszutek
- Stanisław Powała-Niedźwiedzki
- Mateusz Plichta
- Wojciech Piotrowicz
- Grzegorz Szczepański

MKS Pogoń Siedlce
- Mateusz Lament
- Daniel Gdula

MKS Orkan Sochaczew
- Tomasz Gasik

SMRC Saint Medard
- Mateusz Bartoszek

AS Macon Rugby
- Aleksander Nowicki

CA Saint Etienne
- Grzegorz Janiec

USON-Nevers Rugby
- Andrzej Charlat

Sztab Szkoleniowo-Medyczny:
Blikkies Groenewald - trener
Chris Buitendach - trener
Stanisław Więciorek - trener
Krzysztof Krzewicki - trener
Marcin Domański - trener fitness/fizjoterapeuta
Bartosz Chudzik - lekarz
Grzegorz Witczak - kierownik
Mateusz Dąbrowski - fizjoterapeuta

 

KC

  • ico
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...