RugbyPolska.pl

foto

Flying Fijians podbili Hong Kong

10.04.2017

Siedmioosobowa reprezentacja Fidżi stała się drugą drużyną w tym sezonie World Sevens Series, której udało się pokonać w finale RPA. Wcześniej tej sztuki dokonali tylko Anglicy (dwukrotnie). Wyspiarze, którzy nie błyszczeli w tym roku, jak podczas igrzysk olimpijskich wyraźnie odzyskali błysk i odnieśli efektowne zwycięstwo.

W fazie finałowej rugbiści z Fidżi pokonali Kanadę, Australię i na koniec RPA. Tych ostatnich 22:0, co jest nie lada osiągnięciem, bo w tym radna drużyna nie zakończyła meczu przeciwko Springboks, nie tracąc choćby jednego przyłożenia. Południowoafrykańscy dominatorzy pozostali jednak liderami cyklu z przewagą 23 punktów, właśnie nad Fidżi. Trzecie miejsce zajmuje Anglia, a czwarte nie mogąca zupełnie znaleźć swojego rytmu i wibracji Nowa Zelandia. 

Obok Wyspiarzy fenomenalnie w Hong Kongu zaprezentowała się drużyna USA. Amerykanie w rankingu zajmują piąte miejsce i maszerują w górę tabeli. W niedzielę w pięknym tylu odprawili Anglię w ćwierćfinałach, a następnie doprowadzili do dogrywki z RPA w półfinale. Ostatnie słowo i złote przyłożenie należało jednak do liderów cyklu.

Do końca rywalizacji pozostały już tylko trzy turnieje: Singapur, Paryż i Londyn. 

 

KC

 

  • ico
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...