RugbyPolska.pl

foto

Blikkies Groenewald: wygrana nie jest przypadkiem

10.04.2017

 - Ciężka praca przełożyła się na wynik. Wygrana nie jest przypadkiem - powiedział na konferencji prasowej po wygranej Polaków z Holandią (14:13) w Łodzi trener Biało-Czerwonych, Blikkies Groenewald.

- Przede wszystkim chciałbym podziękować swoim zawodnikom, którzy nie zawiedli tych tłumów na trybunach. Cieszę się, że tak licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć naszą wygraną z trudnym rywalem. Jestem dumny z tych chłopaków; gdyby przegrali to spotkanie, byłoby to niesprawiedliwe wobec nich. Przez ostatnie trzy dni zgrupowania pracowali bowiem bardzo ciężko, odbywając aż 13 sesji treningowych. Ciężka praca przełożyła się na wynik. Wygrana nie jest przypadkiem, bo widzę, jakie postępy robią moi podopieczni. Mam nadzieję, że dzięki temu zwycięstwu i dobrej robocie zyskają szacunek i będą rozpoznawalni, bo na to zasługują - mówił Blikkies Groenewald, trener reprezentacji Polski.
 
 
- To był bardzo ciężki mecz. W obronie daliśmy dziś z siebie wszystko, a nawet 120 procent, za co muszę podziękować moim kolegom. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko, ale Holendrzy zaskoczyli nas w młynach i autach. W zasadzie w pierwszej połowie byliśmy bezradni, ale w drugiej wyglądało to już lepiej, choć przed 20 minut byliśmy w osłabieniu. Ten mecz wygrała nasza obrona. Nie występowałem jeszcze przy takiej publiczności, bo dziś z trybun w Łodzi dopingowało nas 8 tysięcy fanów, co na pewno w końcówce poniosło nas do zwycięstwa. Z optymizmem czekamy teraz na mecz ze Szwajcarią w Warszawie - dodał Piotr Zeszutek, kapitan reprezentacji Polski.
 
- Gra przeciwko Polsce była bardzo trudna. Gospodarze szczególnie ciężkie warunki postawili nam w obronie, grając bardzo siłowo i fizycznie. Za każdym razem mocno odczuwaliśmy te starcia. Polacy zagrali lepiej i muszę im pogratulować. Na pewno pomogła im publiczność, która była ich szesnastym zawodnikiem - ocenił Rik Roovers, kapitan reprezentacji Holandii.
 
 
Notował: Max Ziara (RugbyPolska.pl)
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...