RugbyPolska.pl

foto

Konferencja prasowa przed starciem ze Szwajcarią

14.04.2017

W Champions Sports Bar Restaurant w Warszawie, 13 kwietnia br. odbyła się Konferencja prasowa przed ostatnim meczem sezonu 2016-2017 Rugby Europe Trophy, w którym Polska zmierzy się ze Szwajcarią. Na pytania dziennikarzy odpowiadali kapitan Piotr Zeszutek, wicekapitan Dawid Plichta, Mateusz Plichta, trener Blikkies Groenewald oraz menedżer naszej kadry Maciej Brażuk.

Już 18 kwietnia czyli we wtorek po świętach nasza kadra rozpoczyna konsultację w Hotel Ossa Congress & Spa. Powołanych zostało 25 zawodników.

Konferencja była okazją zarówno do podsumowania ostatniego spotkania z Holandią, jak i zaznajomienia dziennikarzy z najbliższym przeciwnikiem Polaków. - Popełnialiśmy sporo błędów w młynie i graliśmy za mało ofensywnie - przyznał Piotr Zeszutek w rozmowie z "Polsatem Sport".  - Szwajcaria posiada silną formację młyna i w tym elemencie jest trochę lepsza od Holandii. Będzie to więc trudny mecz, ale mam nadzieję, że nie zabraknie nam koncentracji, bo teraz trzeba postawić kropkę nad "i", kończąc sezon Rugby Europe Trophy na drugim miejscu. Tak, jak w Łodzi - liczymy na kibiców. Kolejny rekord frekwencji na pewno by nas poniósł. W zamian możemy obiecać taką samą determinację w obronie, ale postaramy się jednoczesnie zagrać ofensywniej - mówił kapitan reprezentacji.

Podobne zdanie o rywalach miał drugi kapitan - Dawid Plichta. - Szwajcaria to podobny przeciwnik do Holandii. Są szybcy, zwrotni, ale wiem, że defensywa będzie naszym mocnym punktem. Jeśli tylko zagramy trochę lepiej w ofensywie, to powinniśmy wygrać. Po starciu z Holandią odczuwamy mały niedosyt - przyznał łącznik młyna.

Co ciekawe, Dawid Plichta może w najbliższym mecu po raz pierwszy zagrać u boku swojego brata Mateusza. W meczu z Holandią bracia nie mieli takiej okazji, ponieważ to właśnie Mateusz zastąpił Dawida w 60. minucie na pozycji łącznika młyna. - Nie wykluczone, że pod nieobecność kontuzjowanego Wojciecha Piotrowicza, zagra jako łącznik ataku. Jest więc szansa na wspólny występ i byłoby to wspaniałe. Rodzice, którzy przyjadą na mecz z pewnością byliby dumni. Bardzo się z bratem wspieramy i mamy świetny kontakt, choć nasze drogi trochę się rozeszły. Ja mieszkam w Warszawie i gram w Łodzi, a on mieszka w Gdańsku i gra w Sopocie. Kadra jest więc dobrą okazją, żeby się spotkać. - podkreślał Dawid Plichta.

Trener Blikkies Groenewald, który na czas Wielkanocy zostaje w Polsce, poświęci czas na anlizę meczów rywali oraz podstawowe obszary w grze polskiej kadry, które należy poprawić. - Nie potrafię wyjaśnić, co działo się w młynach zwartych. Sprokurowaliśmy też kilka niepotrzebnych karnych i te rzeczy na pewno trzeba poprawić w meczu ze Szwajcarią. To bardzo silna drużyna - zwłaszcza w młunie. Jeśli jeszcze trochę uszczelnimy obronę, to będziemy mogli szukać okazji do ataku. Zapowiada się bardzo interesujący mecz - zapowiedział selekcjoner.

Zgrupowanie przed meczem rozpocznie się dopiero we wtorek. - Zaczynamy później, żeby zawodnicy mogli spedzić święta z rodzinami. To ostatni mecz i jeśli wygramy, zrealizujemy 80 procent celu. Zawodnicy wiedzą, jaka jest stawka i wiem, że zagramy znacznie lepiej niz przeciwko Holandii. Brakuje nam oczywiście kilku dobrych zawodników, jak Aleksander Nowicki, czy Mateusz Bartoszek, ale ich zastępcy są świetni i wykonują niesamowitą pracę. - podkrślił Blikkies. 

Najważniejszą informacją dla kibiców jest rozpoczęcie sprzedaży biletów na mecz. Od 13 kwietnia w serwisie kupbilet.pl można nabywać wejściówki na stadion Polonii. 

KC

  • ico
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...