RugbyPolska.pl

foto

Kolejne problemy Blikkiesa

18.04.2017

Ostatni mecz Rugby Europe Trophy przyprawia selekcjonera polskiej reprezentacji o duży ból głowy. Dziś rozpoczyna się zgrupowanie, a z powołanych przez niego zawodników, których i tak przetrzebiły kontuzje, sprawy prywatne i zobowiązania zabraknie kolejnych pięciu rugbistów! 

- Moim marzeniem jest pracować w kadrze z tą samą grupą rugbistów - mówił Blikkies Groenewald, w wywiadzie którego udzielił przed starciem z Holandią redakcji RugbyPolska.pl. Wychwalał wówczas pod niebiosa zaangażowanie, poświęcenie, ciężką pracę i nastawienie swoich zawodników. Niestety, wszystko wskazuje na to, że przed spotkaniem z teoretycznie słabszą od poprzedniego rywala Szwajcarią, czeka go równie poważna zagwozdka, jak niespełna dwa tygodnie temu.

Pierwszą złą informacją była kontuzja kopacza i łącznika ataku, a więc w dużej mierze reżysera gry Wojtka Piotrowicza. W jego miejsce w składzie pojawił się Rafał Szrejber, co mogło sugerować, że z numerem "10" zagra Daniel Gdula z Pogoni Siedlce. Szrejber również wypadł jednak ze składu, a jako zastępstwo został powołany Paweł Grabski z Pogoni. 

Z pierwszego składu, który wybiegł przeciwko Holandii nie zagra również Paweł Poniatowski i zdobywca jedynego przyłożenia Andrzej Charlat. Na zgrupowanie nie dotrą również Sebastian Gruszczyński oraz Tomasz Hebda... W ich miejsce do kadry wskoczyli Adam Piotrowski (Ogniwo Sopot), Artur Fursenko (Juvenia Kraków) i Maciej Panasiuk (Pogoń Siedlce).

W rezultacie mamy 24 graczy, więc tylko jeden nie znajdzie się w meczowym składzie. To stosunkowo niewielka grupa i ogromny "zgryz", bo sporo w niej nowych twarzy. Z perspektywy taktyki oraz tworzenia spójnego systemu gry, nie są to dobre informacje. Musimy więc liczyć ponownie na determinację, wolę walki i szesnastego kibica na trybunach Polonii! 

Bo mimo kłód sypiących się pod nogi, chyba nikt nie wątpi, że to Biało-Czerwoni wyjdą z tego starcia zwycięsko?!

KC

  • ico
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...