RugbyPolska.pl

foto

Dylematy młodej gwiazdy All Blacks

18.04.2017

Nawet w najmocniejszych rugbowo krajach świata rzadko zdarza się sytuacja, kiedy sztab szkoleniowy musi wybrać, czy danego zawodnika posłać na mistrzostwa świata U20, czy też skierować do gry w pierwszej reprezentacji. Dużo mówiło się, kiedy w RPA Handre Pollard, zaraz po czempionacie juniorów trafił do pierwszego składu Springboks, a teraz jeszcze więcej mówi się o jednym z trzech, nowozelandzkich braci Barrett.

Beaudena Barreta znają wszyscy na świecie. To niepozorny, ale niezwykle utalentowany gracz, który zabrał koszulkę z numerem 10 Aronowi Crudenowi. Wspomniany łącznik to także perełka na swojej pozycji, ale cóż począć kiedy w Nowej Zelandii mamy taki dobrobyt fenomenalnych rugbistów? Barrett jest szybki, jak skrzydłowy i swoją bajeczną techniką nadrabia fakt, że w zdobywaniu punktów z podstawki nie jest tak precyzyjny i niezawodny, jak jego poprzednik - Dan Carter.  

Podczas listopadowych testów w czarnej koszulce zadebiutował również Scott Barrett, grający na drugiej linii młyna. Trzeci z braci, Jordie Barrett, który obecnie budzi największe zainteresowanie, gra u boku Beaudena w Hurricanes na pozycji centra lub obrońcy. Przed rokiem był członkiem kadru na mistrzostwa świata juniorów, choć rocznikowo dopiero rozpoczynający się w maju turniej powinien być jego docelowym. Wcale jednak nie wiadomo, czy młody talent wzmocni baby blacks, czy może dołączy do seniorskiej kadry, przygotowującej się na przyjęcie British&Irish Lions? 

Na tę chwilę, wszystko wskazuje na to, że ku rozpaczy sztabu szkoleniowego młodej kadry, Jordiego "porwie" Steve Hansen. Rugbista nie został uwzględniony w składzie reprezentacji juniorów, która w najbliższych dniach weźmie udział w mistrzostwach Oceanii. Według oficjalnego komunikatu, wynika to z jego zobowiązań w Super Rugby, jednak nie przekreśla gry w mistrzostwach, które odbędą się w Gruzji...  

Jaka będzie decyzja obu sztabów? Patrząc na te popisy Jordie Barretta, trudno się dziwić, że jest tak rozchwytywany! Zwłaszcza, że jak widać mógłby przejąć obowiązki kopacza od brata...

  

 

  

KC

 

  • ico
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...