RugbyPolska.pl

foto

Biało-Czerwoni szykują atak

20.04.2017

Już tylko dwa dni pozostały do starcia Polski ze Szwajcarią - ostatniego meczu tego sezonu Rugby Europe Trophy. Jak redakcji RugbyPolska.pl zdradził Dawid Plichta, podczas zgrupowania w Hotelu Ossa Congress & SPA, nasza reprezentacja szlifuje warianty ofensywne, by zaatakować rywala i powalczyć o cenne punkty.

- W tabeli widać, że nasza drużyna nie zdobywała wiele punktów. Liczą się zwycięstwa, ale dobrze byłoby w meczu ze Szwajcarami nieco poprawić tę statystykę - mówił podczas konferencji prasowej kapitan zespołu Piotr Zeszutek. 

Słowa wiązacza naszej kadry pokrywają się z planem treningowym zgrupowania. - W meczu z Holandią, głównie się broniliśmy. Dzięki defensywie zdobywaliśmy przewagę, ale w ataku nie do końca wychodziło nam to co zaplanowaliśmy, więc teraz skupiamy się przede wszystkim na ofensywnych aspektach gry - mówił w rozmowie z RugbyPolska.pl drugi kapitan, Dawid Plichta.

Formacja młyna pracuje równocześnie nad stałymi fragmentami gry, a w szczególności młynami dyktowanymi oraz autami. Szwajcarzy w teorii dysponują mocniejszą, pierwszą ósemką niż Holendrzy, którzy w tym elemencie zdominowali Polaków. - Czy Szwajcaria rzeczywiście ma mocny młyn przekonamy się dopiero w sobotę, kiedy wybiegną przeciwko nam na boisko. Mecz meczowi nierówny – wielu ich zawodników gra w lidze francuskiej, która wchodzi teraz w decydującą fazę, więc trudno powiedzieć, czy przyjadą wszyscy najlepsi gracze. Nie skupiamy się więc na ich stylu, a bardziej poprawiamy swoje niedociągnięcia - komentował łącznik młyna reprezentacji. 

Spotkanie zaplanowano w sobotę 22 kwietnia na godzinę 17:00. Na stadionie Polonii przy Konwiktorskiej w Warszawie.  
Transmisję przeprowadzi Polsat Sport News

Bilety do kupienia tutaj.
 

KC

 

  • ico
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...