RugbyPolska.pl

foto

Trudna decyzja Bena Youngsa

09.05.2017

Łącznik młyna reprezentacji Anglii, jeden z najlepszych zawodników ostatnich lat na tej pozycji - Ben Young musiał zrezygnować ze swojego udziału w tourne British and Irish Lions do Nowej Zelandii. Dla zawodników z Wysp Brytyjskich wybór do tej drużyny to największy zaszczyt, a szansa zmierzenia się z All Blacks to ogromne wyzwanie. Zadecydowały jednak względy rodzinne - a takie wartości dla rugbisty to podstawa. 

W poprzednim tourne, które Lwy wygrały w Australii, uczestniczyli zarówno Ben Youngs, jak i jego brat Tom. Tym razem w składzie znalazł się tylko młodszy z braci, ale kilka dni temu podał informację o rezygnacji. Powodem była bardzo smutna wiadomość. Żona Toma od kilku lat zmagała się z chorobą, a kilka dni temu okazało się, że jej nowotwór jest śmiertelny...  

- Nasze rodziny są sobie bardzo bliskie. Dlatego postanowiłem, że muszę zostać, byśmy mogli wzajemnie wspierać się w tym trudnym okresie - powiedział w krótkim oświadczeniu rugbista. 

- Wybór do składu to ogromny zaszczyt, za który jestem wdzięczny Warrenowi Gatlantowi, ale wierzę, że zarówno sztab szkoleniowy, jak i zawodnicy zrozumieją naszą sytuację. Kibicuję im i jak każdy Brytyjczyk mam nadzieję, że to tourne zakończy się sukcesem.  

Miejsce Bena Youngsa w składzie zajął kapitan reprezentacji Szkocji Greg Laidlaw. 

KC

  • ico
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...