RugbyPolska.pl

foto

RWC 2019: hit All Blacks vs Springboks już w grupie!

10.05.2017

Stało się! Obrońcy tytułu Nowozelandczycy już w grupie zmierzą się z reprezentacją RPA! Losowanie grup Pucharu Świata 2019 odbyło się w japońskim Kioto.

All Blacks i Springboks trafili do grupy B, gdzie zmierzą się z Włochami, zwycięzcą kwalifikacji w Afryce oraz zwycięzcą światowych repasaży.

Gospodarze turnieju Japończycy znaleźli się w grupie A, a ich rywalami będą Irlandia, Szkocja, najlepsza ekipa Rugby Europe Championship oraz zwycięzca interkontynentalnego barażu pomiędzy Europą a Oceanią – w tej grupie może dojść zatem do rywalizacji aż czterech przedstawicieli Starego Kontynentu.

W grupie C zobaczymy odwieczną rywalizację Anglików z Francuzami, a wszystkiemu na pewno biernie nie będzie się przyglądać Argentyna, czwarta drużyna ostatniego mundialu. Skład grupy dopełniają lepszy z pary Kanada – USA oraz drugi zespół Pacific Nations Cup 2016–2017 (po pierwszej fazie rywalizacji Fidżi wyprzedza Samoa oraz Tonga).

Zdobywca Pucharu Narodów Pacyfiku został z kolei przydzielony do grupy D, obok Australii, Walii, Gruzji, a także drugiego teamu ze strefy amerykańskiej.

 

Skład grup RWC 2019:

Grupa A: Irlandia, Szkocja, Japonia, Europa 1, zwycięzca barażu pomiędzy Europą a Oceanią

Grupa B: Nowa Zelandia, RPA, Włochy, Afryka 1, zwycięzca światowych repasaży

Grupa C: Anglia, Francja, Argentyna, Ameryka 1, Oceania 2

Grupa D: Australia, Walia, Gruzja, Oceania 1, Ameryka 2

 

W rolę „sierotek” wcieliło się aż sześć osób. Najpierw premier Japonii Shinzo Abe wylosował grupę, w której zagrają gospodarze. Następnie koszyki od piątego do pierwszego rozlosowali kolejno: Saori Yoshida (trzykrotna mistrzyni olimpijska w zapasach w stylu wolnym z Aten, Pekinu i Londynu oraz wicemistrzyni z Rio de Janeiro), Yoshihiro Sakata (były reprezentant Japonii, w 2012 roku wprowadzony do World Rugby Hall of Fame), selekcjoner reprezentacji Nowej Zelandii Steve Hansen, burmistrz Jokohamy (miasta-gospodarza finału) pani Fumiko Hayashi oraz przewodniczący światowej federacji Bill Beaumont.


Tekst: Tomasz Płosa

  • ico
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...