RugbyPolska.pl

foto

Budowlani liderem

15.05.2017

 Pogoń Siedlce wykonała założony plan i w szóstej kolejce pokonała na wyjeździe Lechię Gdańsk 26:3. Brak jednego dodatkowego przyłożenia i co za tym idzie punktu bonusowego sprawił, że siedlczanie nie utrzymali pozycji lidera. Zajęli ją posiadający tyle samo punktów, ale lepsi w bezpośrednim starciu mistrzowie Polski z Łodzi.

Sobotę z rugby otworzył bardzo ważny z punktu widzenia walki o utrzymanie w Ekstralidze, mecz Juvenii Kraków z Budowlanymi Lublin. Goście przyjechali pod Wawel z zaledwie dwoma rezerwowymi, a mimo to ich determinacja wystarczyła, by pokonać popełniających błędy gospodarzy. Juvenia mimo kilku przebłysków przegrała 13:18 i może jesienią znacząco odczuć tę porażkę, kiedy rywalizacja o bezpieczne, szóste miejsce wejdzie w decydującą fazę.

Budowlani Łódź SA problemów z rywalem nie mieli. Mimo że Arka przywiozła na południe swój najmocniejszy obecnie skład, w starciu z mistrzami Polski była po prostu bezradna. Gospodarze zdobyli aż dziewięć przyłożeń, z czego trzy zapisał na swoim koncie Krystian Pogorzelski. Honorową "piątkę" dla gości zanotował Radosław Bysewski. Dzięki zwycięstwu 62:5 Budowlani wrócili na czoło tabeli.

Fotel lidera opuściła Pogoń Siedlce - pomimo zwycięstwa 23:6 nad Lechią Gdańsk, która w meczu z dotychczasowym liderem pożegnała kończącego karierę sportową Sławomira Kaszubę. Osiem "oczek" z podstawki wykopał dla gości były zawodnik trójmiejskiej drużyny - Rafał Janeczko. Autorem jedynej zdobyczy punktowej po drugiej stronie barykady był Jędrzej Nowicki (dwa rzuty karne).

W ostatnim spotkaniu kolejki Ogniwo zmiotło z boiska KS Budowlanych Łódź aż 98:0. Aż cztery przyłożenia zdobył Grzegorz Szczepański, a po trzy Piotr Zeszutek i Krzysztof Mucha dorzucili po trzy. Tym samym Ogniwo, w tabeli dzieli zaledwie jeden punkt od Budowlanych i Pogoni.  

KC

  • ico
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...