RugbyPolska.pl

foto

RET 2017/18: Przed meczem Polska-Mołdawia

15.11.2017

Po zakończeniu rozgrywek ligowych przyszedł czas na ostatni tej jesieni mecz reprezentacji Polski rugby. W Gdańsku rozpoczęło się zgrupowanie. Podopieczni trenera Stanisława Więciorka przygotowują się do spotkania w ramach Rugby Europe Trophy sezonu 2017/18 z Mołdawią. To arcyważny pojedynek, ponieważ przed miesiącem Polacy przegrali na wyjeździe z Czechami. Wiele wskazuje, że ciężka rywalizacja Polski i Mołdawii nad Bałtykiem będzie decydować, kto znajdzie się bliżej utrzymania na drugim poziomie rozgrywek Rugby Europe. Z tego też powodu w składzie Biało-Czerwonych ma szansę wystąpić sześciu zawodników na co dzień grających we Francji.
 
W poprzednim spotkaniu w Pradze w roli selekcjonera reprezentacji debiutował Polski Stanisław Więciorek, który wystąpił w niej 65 razy. Jest rekordzistą pod tym względem. Bez kadrowiczów łódzkich Budowlanych Polska przegrała z Czechami, ale szczególnie w drugiej połowie pokazała, że w tym zespole drzemie potencjał. Dzięki zaangażowaniu i rozmowom na szczeblu międzynarodowym pomiędzy Zarządem PZRugby a Francuską Federacją Rugby (FFR) pojawili się wszyscy powołani przez trenera Stanisława Więciorka zawodnicy, którzy na co dzień grają na dzień Sekwaną. Zaangażowanie w tym temacie wykazał Prezes Dariusz Olszewski i Prezydium PZRugby podczas spotkania z delegacją World Rugby w Warszawie. Negocjacje prowadzone były przez Sekretarza Generalnego, Krzysztofa Czajkę, trzeba dodać również liczne rozmowy telefoniczne Grzegorza Kacały (członka Zarządu ds. kontaktów międzynarodowych) z prezesami francuskich klubów oraz wizyta przedstawiciela PZRugby - Henryka Kuczko w siedzibie FFR. 
 
W kadrze rywali z Naddniestrza nastroje są bardziej nieciekawe, ponieważ przegrali swój pierwszy mecz na własnym terenie z Holandią, aż 7:59. Należy również przypomnieć, że ostatnie polsko-mołdawskie pojedynki to zwycięstwa Biało-Czerwonych. Ogólnie 9 meczów, 5 zwycięstw Mołdawian, 3 Polakówm i remis. Pytanie  jakim składem przyjadą goście nad Bałtyk.
 
 
 
Kadra Polski rugby XV wraca do Trójmiasta po pięcioletniej przerwie. Na Stadionie Miejskim przy ul. Traugutta w Gdańsku ostatni raz grała i wygrała w listopadzie 2012 roku z Niemcami. Dla Biało-Czerwonych mecz z Mołdawią w Gdańsku będzie jedenastym pojedynkiem z tym rywalem. W dotychczasowej historii reprezentacja Polski seniorów grała w Gdańsku dziesięć oficjalnych meczów międzypaństwowych. Sześć z nich, w tym trzy ostatnie, zakończyło się zwycięstwem, cztery porażką. Odpowiednio przygotowani i zmobilizowani są w stanie wygrać także w najbliższą sobotę, 18 listopada br. w Gdańsku. Transmisję w Polsacie Sport Extra, godz. 17.30.
 
Kadra Polski na Mołdawię: Marcin Wilczuk; Stanisław Powała-Niedźwiecki; Piotr Zeszutek; Mateusz Plichta; Wojciech Piotrowicz; Grzegorz Szczepański (wszyscy Ogniwo Sopot), Marek Mirosz; Rafał Janeczko; Tomasz Rokicki; Daniel Gdula; Przemysław Rajewski (Pogoń Siedlce), Marek Płonka Jr.; Kewin Bracik (Lechia Gdańsk), Adrian Ignaczak (Budowlani Łódź SA), Szymon Sirocki (Arka Gdynia), Wojciech Król; Piotr Wiśniewski; Jakub Bobruk; Jakub Kamiński (Budowlani Lublin), Sebastian Kostałkowski (Skra Warszawa), Radosław Bysewski (SMRC Saint Médard, Francja), Kamil Bobryk (CS Vienne, Francja), Grzegorz Janiec (FCSR Rumilly, Francja), Mateusz Bartoszek (SMRC Saint Médard, Francja), Aleksander Nowicki ( AS Macon Rugby), Jędrzej Nowicki (CO Creusot Bourgogne). 
 
Polska – Mołdawia | Rugby Europe Trophy 2017/18 | Kolejka Druga
Gdańsk, Stadion Miejski | 18-Listopada-2017 | godz. 17.30.
 
 
Tekst: Max Ziara /RugbyPolska.pl/

 

  • ico
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...