RugbyPolska.pl

foto

RET 2017/18: Skład kadry Polski na Mołdawię

17.11.2017

W gdańskiej Galerii Bałtyckiej ogłoszono 23 rugbistów, którzy będą mieli szansę zagrać przeciwko Mołdawii. Jeśli Polacy chcą się na utrzymać w rozgrywkach RET muszą wygrać ten mecz wygrać. W porównaniu do przegranego meczu sprzed miesiąca nastąpiło wiele kluczowych zmian.

 
Trener Stanisław Więciorek wystawił do pierwszego składu ośmiu nowych zawodników. Czterech z nich gra na co dzień we Francji i wzmocnią formację młyna. Do pierwszej linii wskakują młynarz Kamil Bobryk i Radosław Bysewski. W drugiej zagrają nominalni trzecioliniowcy Stanisław Powała-Niedźwiecki i Mateusz Bartoszek. Na pozycji rwaczów wystąpią Aleksander Nowicki i Marek Płonka jr. Para łączników młyna i ataku to dwójka reprezentantów Ogniwa Sopot, kolejno Mateusz Plichta i Wojciech Piotrowicz. W pozostałej części ataku jest tylko jedna zmiana na pozycji środkowego; Grzegorza Szczepańskiego zastąpił Daniel Gdula. 
 
Trenerzy Więciorek i Komisarczuk postawili na silną fizycznie formację młyna, stąd chociażby pomysł na grę w drugiej linii – trzecioliniowcy oraz szybką, zgraną formację ataku. Taka mieszanka może przynieść sukces. Na papierze wygląda to bardzo obiecująco, ale wszystko zweryfikuje boisko. Na ławce rezerwowych jest czterech zawodników formacji młyna oraz trzech ataku. W pierwszej piętnastce znajduje się 5 Ogniwiaków, 4 zawodników z klubów francuskich, 3 Siedlczan, dwóch Lechistów oraz jeden Arkowiec.
 
 
Pierwszy skład:
1.Marcin Wilczuk (Ogniwo Sopot), 2.Kamil Bobryk (CS Vienne), 3.Radosław Bysewski (Saint Médard);
4.Stanisław Powała-Niedźwiecki (Ogniwo Sopot), 5.Mateusz Bartoszek (Saint Médard);
6.Aleksander Nowicki (Macon), 78.Piotr Zeszutek (Ogniwo Sopot), 7.Marek Płonka Jr. (Lechia Gdańsk); 
9.Mateusz Plichta, 10.Wojciech Piotrowicz (Ogniwo Sopot);
11.Tomasz Rokicki, 12.Daniel Gdula (Pogoń Siedlce), 13.Kewin Bracik (Lechia Gdańsk), 14.Szymon Sirocki (Arka Gdynia);
15.Przemysław Rajewski (Pogoń Siedlce).
 
Rezerwa:
16.Adrian Ignaczak – Budowlani SA Łódź, 17.Grzegorz Janiec (Rumilly), 18.Sebastian Kostałkowski (Skra Warszawa), 19.Piotr Wiśniewski (Budowlani Lublin), 20.Marek Mirosz (Pogoń Siedlce); 21.Grzegorz Szczepański (Ogniwo Sopot), 22.Jędrzej Nowicki (Creusot Bourgogne), 23.Jakub Bobruk (Budowlani Lublin).
 
Trenerzy: Stanisław Więciorek, Dariusz Komisarczuk.
 
 
Tekst i foto: Max Ziara /RugbyPolska.pl/
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...