RugbyPolska.pl

foto

RET 2017/18: Polska pewnie ogrywa Mołdawię

19.11.2017

W meczu drugiej kolejki Rugby Europe Trophy Polska kadra Mołdawię 13:0 (10:0). Dla Biało-Czerwonych było to pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach w sezonie 2017/18. Podopieczni trenera Stanisława Więciorka kontrolowali całe spotkanie, świetnie bronili a także zagrali bardzo dobrze w młynie. Niestety formacji ataku nie udało się tego dnia zdobyć jeszcze więcej punktów. Najważniejsza jest jednak wygrana z trudnym rywalem.
 
Jak się okazało goście nie przyjechali w najsilniejszym składzie, ale swojego stylu gry nie zmienili. Polacy wzmocnieni zaciągiem z Francji, który wzmocnił formację młyna świetnie zaczęli pierwszą połowę od szybkiej gry w ataku. Łącznik ataku Wojciech Piotrowicz wykorzystał rzut karny wykorzystał rzut karny po błędzie rywali. Chwilę później łącznik młyna Mateusz Plichta szybko rozegrał akcję po młynie dyktowanym, zdobywając podwyższone przyłożenie.
 
Niestety ich gra w ataku posypała się wraz z kontuzją powracającego do kadry Piotrowicza, który niespełna miesiąc temu powrócił. Poprzedniego urazu nabawił się również w meczu kadry z Holandią na wiosnę tego roku. Szybkiej grze ręką nie pomagała również pogoda. Mołdawianie parę razy przedostawali się w pobliże pola punktowego gospodarzy. Polacy świetnie zagrali w defensywie, skutecznie odpierając ataki rywali. Wynik ustalił z rzutu karnego rezerwowy łącznik ataku Jędrzej Nowicki na 10 min. przed końcem meczu.
 
Foto: Sikorafoto
 
Rozgrywki Rugby Europe Trophy zostaną dokończone w marcu przyszłego roku. Polaków czekają dwa trudne wyjazdowe pojedynki z Holandią i Szwajcarią. Na własnym terenie podejmiemy Portugalię. 
 
Polska - Mołdawia 13:0 (10:0)
Polska: W Piotrowicz 5 (rzk, pd), M Plichta 5 (P), J Nowicki 3 (rzk). 
Polska: Marcin Wilczuk (55. G Janiec), K Bobryk (66. A Ignaczak), R Bysewski (68. S Kostałkowski), S Powała-Niedźwiecki (68. Marek Mirosz), M Bartoszek, A Nowicki, M Płonka (66. P Wiśniewski), P Zeszutek – M Plichta (59. J Bobruk) – W Piotrowicz (20. JNowicki) - T Rokicki, D Gdula, K Bracik, S Sirocki – P Rajewski (46. G Szczepański)
 

Tekst: Max Ziara (RugbyPolska.pl)
 
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...